Alüminyum Korkuluk

Alüminyum Korkuluk balkonlara, merdivenlere, havuz kenarlarına ve daha birçok bölümüne öncelikle emniyet sağlamak sonrasında estetik bir görünüm sağlamak için yapılan dekorasyondur. Alüminyum kullanılarak oluşturulan korkuluğa alüminyum korkuluk veya halk arasında küpeşte denir. Alüminyum korkuluk paslanmazdır bu nedenle paslanmaz korkuluk olarak da bilinir.

Alüminyum korkuluklar, müşteri isteğine uygun estetik kombinasyonlar sağlanır. Ayrıca binalarınızdaki balkon, fransız balkon, merdiven, teras vb. yaşam alanlarında sizlerin emniyet ve güvenliğini de sağlamaktadır. Dolayısıyla küpeşte tercihi yaparken; küpeşte ve korkuluğun sadece estetik olmasına değil ayrıca sağlam ve güvenilir olmasına da dikkat etmek gerekmektedir.

Alüminyum korkuluk, alüminyum merdiven korkuluğu, alüminyum küpeşte merdiven korkuluğu, camlı korkuluk, şeritli korkuluk, havuz korkuluğu, emniyet şeritli alüminyum korkuluk son yıllarda her evi süslemektedir.  

Alüminyum Korkuluk (Küpeşte) ve Cam Korkuluk ne işe yarar?

Alüminyum korkuluk ya da halk arasında bilinen adıyla küpeşte, binaların genelde balkon, merdiven, teras, merdivenlere, balkonlara önce yüksek güvenlik sonrasında estetiğini sağlamak için Alüminyum profiller kullanılarak yapılır.

Alüminyum korkuluğun diğer adıyla alüminyum küpeşte montajı kolay bir uygulamadır. Alüminyum korkuluk ya da bilinen adıyla Alüminyum küpeşte dayanıklı ve çok uzun ömürlüdür. Alüminyum korkuluk hem maliyet açısından ham estetik görünüm açısından diğer uygulamalara göre çok daha avantajlı olmasının yanı sıra hafif malzeme olduğu için binanın yükünü de azaltır. Alüminyum korkuluk temizlik dışında herhangi bir bakım istemez. Paslanmazdır, küf, pas ve sıcak, soğuktan etkilenmediği için uzun yıllar ilk günkü gibi kullanmanızı sağlar.